Noc istrazivaca

Akvarijum i Noć istarživača

Saradnici i volonteri Akvarijuma „PMF KG” su 26. septembra 2014. godine učestvovali na manifestaciji posvećenoj promociji nauke „Noć istraživača”.

Želeli smo da najmlađe posetioce upoznamo sa živopisnim organizmima slatkovodnih ekosistema: ribama, rakovima, kornjačama, puževima, školjkama, kao i manje poznatim, larvama insekata, pijavicama, vodenim crvima.

Deca su imala priliku da kroz binokularnu lupu upoznaju najsitnije predstavnike ovog čudesnog sveta. Učili su i o najbrižnijim roditeljima, najvernijim partnerima, očevima „dadiljama” iz životinjskog sveta. Znanjem su kroz kviz „Upecaj nagradu” mogli da osvoje nagrade. Za najmlađe učesnike je bila organizovana slikarska radionica „Zlatna ribica”, a nagrada za najbolje male umetnike bio je vaučer za porodičnu posetu našem Akvarijumu „PMF KG”, koji se nalazi u sklopu Prirodno-matematičkog fakulteta.