Најбољи мастер рад из области Молекуларне биологије

Валентина Цмиљановић, мастер биолог-молекуларни биолог, добитница је награде Фондације др Горан Љубијанкић за најбољи мастер рад из области молекуларне биологије за 2019. годину.

Колегиница је завршила мастер студије биологија-молекуларна биологија на нашем факултету и одбранила завршни рад под насловом „Улога интерлеукина-6 у редокс равнотежи и миграционом профилу ћелија хумане плаценте у условима хемијске хипоксије” у децембру прошле године под менторством доц. др Милоша Матића.

Награду је доделио Управни одбор Фондације на Институту за молекуларну генетику и генетичко инжењерство (ИМГГИ) 30. 1. 2020.

У конкуренцији за награду је било 14 мастер радова, а награду су равноправно поделила 4 рада.

Преостала три награђена рада су са самог Института ИМГГИ.