Путевима Николе Тесле

Поштоване колеге,

Обавештавам вас да ћемо 10. јула од 19-22 часова на Институту за физику обележити рођендан Николе Тесле.

ПМФ, тачније Институт за физику, поседује вероватно највећу збирку Теслиних патената које су годинама радили професори, асистенти и студенти.

Теслин трансформатор, мотор Колумбово јаје, пренос рендгенских зрака, бежични пренос електричних сигнала, генератор једносмерне и наизменичне струје, ФМ предајник и пријемник и још много других патената.

Ову манифестацију смо прилагодили најширој публици, и замисли је као једну добру породичну научно забавну посету.

Наши професори и асистенти ће имати стручне одговоре на сва питања посетилаца, а спремили смо и награде за оне који буду највише знали о Тесли.

Уз изложене патенте имамо и пратећи програм, игру знања и документарни филм о животу и раду нашег најзначајнијег научника.

Срдачно вас поздрављамо и чекамo у уторак, 10. јула.