МАТЕМАТИЧКА РАДИОНИЦА МЛАДИХ

УНИВЕРЗИТЕТ У КРАГУЈЕВЦУ

ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ ФАКУЛТЕТ

МАТЕМАТИЧКА РАДИОНИЦА МЛАДИХ

Школске 2018/2019.године Математичка радионица младих наставља са радом у две секције: математика и програмирање за ученике основних школа. Наставу ће реализовати наставници и сарадници Природно-математичког факултета у просторијама Института за математику и информатику Факултета (главна зграда, II спрат) и то према распореду датом испод (постоји могућност накнадних промена у распореду по оформљивању група).

Разред Термин Време
II понедељак 19:30-20:30
среда 19:30-20:30
III уторак 19:30-20:30
четвртак 19:30-20:30
IV понедељак 19:30-20:30
среда 19:30-20:30
V среда 19:30-20:30
петак 19:30-20:30
VI субота 10:00-12:00
VII субота 10:00-12:00
VIII среда 19:30-21:30

Програмирање

Група Термин Време
почетна субота 12:15-13:30
напредна субота 12:15-14:00
такмичарска среда 12:15-14:00

Настава ће се одржавати почев од 24. 9. 2018. и трајаће 25 недеља (50 часова наставе)са паузама у току школских распуста и државних празника.

Састанак са родитељима полазника млађих разреда (II, III, IV) одржаће се 21.09.2018. године са почетком у 19:30 часова на Природно-математичком факултету сали А-II-1, а са родитељима полазника старијих разреда (V, VI, VII, VIII) одржаће се 21.09.2018. године са почетком у 20:30 часова на Природно-математичком факултету сали А-II-1.

Годишња цена наставе за једног полазника је 12 500 динара, сем за наставу из програмирања за почетну групу која износи 9 000 динара. Плаћање се врши у целости или у 5 једнаких рата на жиро рачун Природно-математичког факултета (сваки полазник ће добити одштампане уплатнице). У цену је укључена и претплата за Математички лист и пријава за такмичење „Кенгур без граница“.

Умањења цене наставе се врше по више основа, као што је даље наведено.

Умањења по основу успеха на такмичењима из математике, односно програмирања, у претходној школској години су следећа.

• Ученик II или III разреда се у потпуности ослобађа плаћања уколико је у претходној школској години освојио било коју награду на такмичењу „Кенгур без граница“.
  • Умањења цене наставе за ученике IV разреда одобравају се у следећим случајевима.
    • Ученик се у потпуности ослобађа плаћања уколико је у претходној школској години освојио прву награду на општинском такмичењу или било коју награду на такмичењу „Кенгур без граница“.
    • Ученик плаћа 40% школарине уколико је у претходној школској години освојио другу награду на општинском такмичењу.
    • Ученик плаћа 70% школарине уколико је у претходној школској години освојио трећу награду на општинском такмичењу.
  • Умањења цене наставе за ученике V, VI, VII и VIII разреда одобравају се у следећим случајевима.
    • Ученик се у потпуности ослобађа плаћања уколико је у претходној школској години освојио прву награду на окружном такмичењу или било коју награду на такмичењима вишег ранга, као и на такмичењу „Кенгур без граница“.
    • Ученик плаћа 40% школарине уколико је у претходној школској години освојио другу или трећу награду на окружном такмичењу или прву награду на општинском такмичењу.
    • Ученик плаћа 70% школарине уколико је у претходној школској години освојио другу или трећу награду на општинском такмичењу.

Умањења по основу похађања више секција су следећа.

• Уколико један полазник похађа наставу у оквиру и математичке и програмерске секције надокнада за једну од секција се умањује за 50% (добија један Математички лист).
  • Уколико из исте породице на наставу долази више деце, за свако наредно дете надокнада се умањује за 50% (добијају један Математички лист и пријаву за такмичење „Кенгур без граница“ за свако дете).