Трагом Мике Аласа

У петак 18. маја 2018. у 11:00 у свечаној сали Природно-математичког факултета поводом 150 година од рођења великана српске математике Михаила Петровића Аласа биће одржан фестивал Трагом Мике Аласа. На фестивалу ће бити уприличена три излагања која са различитих страна осликавају свестрану личност нашег знаменитог научника.

• Бранислав Поповић: "Михаило Петровић и његов допринос развоју математике у Србији"
  • Небојша Икодиновић: "Михаило Петровић у ИЦМИ"
  • Марина Топузовић: "Значајни доприноси Михаила Петровића Аласа у у широком пољу различитих интересовања"

У музичком делу програма учествоваће студенти ФИЛУМ-а.

У холу главне зграде ПМФ-а биће приређена реплика изложбе САНУ Михаило Петровић Алас: Родоначелник српске математичке школе, а у просторијама Акваријума биће уприличена изложба Михаило Петровић Алас: Мајстор рибарства.

Позивамо све љубитеље математике и науке уопште, студенте, средњошколце и њихове професоре да присуствују скупу.