Шангајска листа универзитета

Универзитет у Крагујевцу ове године се први пут нашао на престижној Шангајској листи која рангира најбоље универзитете и најбоље научне области.

Тачније, рангирана је област математике са крагујевачког Природно-математичког факултета – Институт за математику и рачунарство, која је ушла међу 500 високошколских институција који се тиме најбоље баве у свету.

Када се узме у обзир да се на овој листи нађе свега 2 одсто универзитета у свету, тек тада је јасно колики је ово успех Универзитета у Крагујевцу и Природно-математичког факултета.

О значају уласка Универзитета (област математика) на Шангајску листу не само за ПМФ, већ и за Крагујевац, причало се на Радију Златоусти.

Проректор за међународну сарадњу Универзитета Крагујевац проф. др Милован Матовић и доценткиња Ана Капларевић Малишић, заменица управника Института за математику и информатику били су гости код Горданe Јоцић.

Снимак разговора можете чути овде: radiozlatousti.rs