ЧУДЕСНИ СВЕТ БИЉАКА

Предавање које се организује у хуманитарне сврхе као део акције прикупљања средстава за лечење колегинице доц. др Данијеле Цветковић. Предавање организују Српско биолошко друштво „Стеван Јаковљевић“ и Институт за биологију и екологију, уз подршку ПМФ-а у Крагујевцу.

Компанија ASEE Solutions наградила најбољу апликацију за управљање софтверским пројектима

И ове године смо у оквиру предмета Софтверско инжењерство одржали такмичење за најбољи софтверски производ. За најбоље софтверско решење за управљање софтверским пројектима је проглашена апликација „ProjSync“ тима SyncATech, који је од компаније ASEE Solutions награђен вредним наградама. Иако је један од основних циљева предмета припрема студената за тимски рад, компанија ASEE Solutions је посебно, као најистакнутијег појединца, наградила и Војина Миловића, члана тима FireSoft.

Одржана свечана промоција доктора наука на Универзитету у Крагујевцу

На свечаној промоцији доктора наука која је одржана 28. јуна 2024. године, у име ректора Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненада Филиповића, проректор за наставу и студентска питања проф. др Владимир Ранковић је промовисао 105 доктора наука, који су у периоду од маја 2023. до маја 2024. године одбранили докторске дисертације на факултетима Универзитета у Крагујевцу.

Никола Милановић, студент Факултета, победник Академије предузетништва

Овогодишњи победник Академије предузетништва која се реализује у оквиру пројекта „Дигитална економија за уравнотежен и отпоран економски развој“, а који уз подршку Града Крагујевца и Канцеларије за младе спроводи Асоцијација за афирмацију културе под покровитељством НЦР фондације је Никола Милановић, студент ОАС Информатика.

XIII Conference of the Serbian Biochemical Society

Конференција ће се одржати у хотелу “Крагујевац” и окупиће предаваче учеснике из иностранства универзитетских центара Србије. Интересантне теме области биохемије презентоваће истраживачи са факултета научних института Београда, Новог Сада, Ниша Крагујевца, а пленарна предавања су резервисана за иностране научнике.

Финале међународног такмичења „Кенгур без граница“

У недељу, 09.06.2024. године, на Природно-математичком факултету Универзитета у Крагујевцу, одржано је финале међународног такмичења Кенгур без граница.

Додељене повеља и захвалнице Крагујевачки слез за 2023.

У Ботаничкој башти Природно-математичког факултета Универзитета у Крагујевцу данас је додељена повеља "Крагујевачки слез" Основној школи "Трећи крагујевачки батаљон" за најупечатљивији допринос заштити и унапређењу животне средине на територији Крагујевца у 2023. години.