Онлајн презентација

Драги студенти и дипломци Универзитета у Крагујевцу,

Уколико сте заинтересовани за студије у Француској и желите да чујете више информација о доступним стипендијама за усавршавање и/или наставак студија у овој земљи, Центар за развој каријере, први пут, овог марта за вас организује

Онлајн презентацију стипендија Владе Француске у среду, 3. марта 2021. године у 12.00 часова путем BigBlueButton платформе

Презентација ће се одржати у сарадњи са Француским институтом у Србији и Campus France агенцијом за промоцију француског високог образовања у иностранству.

На презентацији ће бити представљене стипендије Владе Француске за мастер 2 и докторатe у коменторству, као и искуства студената који су већ боравили у Француској.

Трајање презентације је сат времена.

Након презентације присутни ће имати прилику за консултације са представницима Француског института и Campus France-a.

Кандидати заинтересовани за учешће на презентацији морају се регистровати путем овог линка до 2. марта 2021. до 16.00 часова.

Сви пријављени кандидати добиће на дан презентације путем имејла линк за приступ догађају.

Кампања за доделу стипендија Владе Француске за академску 2021/22. годину је у току и трајаће до 29. марта 2021. године. Стипендије покривају трошкове школарине и живота у Француској, као и трошкове осигурања, а изабрани студенти добијају статус „стипендисте француске Владе”.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи на сајту Центра за развој каријере.

Овим путем желимо да Вас обавестимо да је објављен позив за пријаву за Такмичење за најбољу технолошку иновацију у Србији 2021.

Носилац Такмичења је ресорно министарство науке Републике Србије, у сарадњи са Привредном комором Србије и медијским партнером РТС. Техничку реализацију Такмичења врши Организациони тим са Факултета техничких наука у Новом Саду и Технолошко-металуршког факултета у Београду.

До сада је на такмичењу учествовало 2950 тимова са преко 9000 учесника, припремљено је 1161 бизнис планова и пословних модела којим су потврђени економски потенцијали предложених иновација. Посебан квалитет је окупљање тима од 384 рецензената из Србије и наших истакнутих људи широм света. Захваљујући учешћу на такмичењу, до сада је основано 88 нових предузећа, која су тренутно активна на тржишту.

Сви заинтересовани који су већ створили одређену иновацију или су пред њеном финализацијом, требало би да оформе свој, најмање трочлани тим. Иновације могу бити из свих области техничког, медицинског, информатичког или стваралаштва у области услуга.

Пријава се врши електронски преко сајта: http://inovacija.org/

Рок за пријаву је 5. мај 2021. године.