Зимска ДААД школа

"Zimska DAAD škola"

У оквиру "Зимске ДААД школе", организоване од стране ДААД Србија (Немачка служба за академску размену) и Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу (ФИЛУМ), др Филип Грбовић, научни сарадник Природно-математичког факултета у Крагујевцу, одржао је Семинар на енглеском језику на тему "Животна средина у Србији: мере и дискурси" ("Environmental protection in Serbia: current measures and discourses"). Семинар је успешно реализован у Свечаној сали Ректората 14.03.2024., а студенти из Немачке, који су у посети Србији и Крагујевцу, показали су значајно интересовање за еколошке изазове и стратегије очувања природе у нашој земљи.

Ikona sistema SharePoint

Након предавања, следила је опширна дискусија о обновљивим изворима енергије у Србији и размени еколошких пракси између Србије и Немачке. Интеракција је не само унапредила разумевање учесника о еколошкој одговорности већ је и поставила основу за потенцијалне билатералне иницијативе у сектору заштите животне средине.